Tallinna Indiaca Klubi

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Home UUDISED
Uudised

TALLINNA IK meeskond on Eesti meister

Nädalavahetusel toimunud Eesti MV indaica finaalmängudel osales Tallinna IK poolt meeskond ja segavõistkond.

Segavõistkonna mängud toimusid päeva esimeses pooles, kus tuli finaalis kokku minna Telia SK Tartuga. Kuigi teine geim oli lootustandev ning võideldi kõvasti põhiturniiri võitjaga, pidi segavõistkond võtma vastu 0:3 (15:25, 30:32, 17:25) kaotuse ning meistrivõistluste II koha.

Õhtu viimaseks mänguks oli meeskondade finaal, kus läksid vastamisi Tallinna IK ning Alatskivi SK Juku võistkonnad.
Kaks esimest geimi kulgesid Tallinna IK dikteerimisel ning saavutati kindlad geimivõidud. Kolmas geim osutus mängu põnevamaks, kus Alatskivi rebis mitu kord sisse suure vahe, kuid Tallinn siiski jõudis vahe minimaseerida, kuid siiski ei jätkunud jõudu läbi murda Alatskivi blokist. Seega kolmas geim läks Alatskivile.
Neljandas geimis võtsid Tallinna IK mehed end kokku ning vormistasid finaaltulemuse ülekaalukate geimi numbritega. Seega lõpptulemus 3:1 (25:17, 25:20, 23:25, 25:16) ja teine Eesti meistritiitel meeskondade arvestuses läbi ajaloo Tallinna IK-le.

 

16. aprillil toimuvad Tartus MV FINAL4

Finaalid leiavad aset 16. aprill, Tartu Ülikooli spordihoone IV saalis.

 

Finaalide ajakava
Aeg Mäng Võistlusklass Võistkonnad
10.00 3.-4.koht S Tähtvere-Alatskivi SK Juku
11.30 Finaal S Tallinna IK – Telia SK Tartu
13.00 3.-4.koht N Tähtvere – Alatskivi SK Juku
14.30 Finaal N Ülenurme GSK- Telia SK Tartu
16.00 3.-4.koht M Telia SK Põlva – Telia SK Tartu
17.30 Finaal M Alatskivi SK Juku – Tallinna IK
 

Tallinna IK segavõistkond jõudis finaali

Nädalavahetusel toimusid Eesti Meistivõistluste poolfinaalid Tallinna IK ja Tähtvere vahel. Esimese mängu suutis Tallinna IK võita 3:0.

Teine mäng läks huvitavaks. Kuigi Tallinna IK pidi finaali jõudmiseks võitma ainult 2 geimi, siis sellest ei tulnud midagi välja. Tähtvere suutis end kokku võtta ning võita teise mängu 3:0. Seega läks finaali selgitamiseks vaja kuldset geimi, mis kujunes väga pingeliseks ning alles geimi lõpus suutis Tallinna IK oma paremuse maksma panna ning võitis geimi 25:22.

Seega on nädalavahetuse finaalides esindatud 2 Tallinna IK võitkonda. Hoiame pöialt.

 

TALLINNA IK meeskond jõudis finaali

Esmaspäeval ja teisipäeval (04. ja 05. aprill) mängisid Eesti Meistriliigas poolfinaale Telia SK Tartu ja Tallinna IK. Ehk kordus möödunud aasta finaal. Päris finaali korduseks seda nimetada ei saanud, sest sel hooaja on Tartu võistkonnast lahkunud paar põhitegijat.

Esimene mäng Tartus algas Telia initsiatiiviga ning võideti esimene geim. Teises geimis pani Tallinn oma paremuse maksma ja võitis geimi suure vahega. Mängu otsustav murrang toimus kolmandas geimis, kus seisul 16:20 suutis Tallinn end koguda ja võtta võit 25:23. Neljas geim toimus Tallinna IK väikse domineerimisega. Lõplikud numbrid Tallinna IK poolt 3:1 (21:25, 25:13, 25:23, 25:20).

Teine mäng Tallinnas toimus heade juhuste kokkulangemisel ja U.Sõõrumaa toetusel Audentese Spordihoone peaväljakul, kus jagati geimide vahel pealtvaatajatele indiaca palle ning muusikafestivali pileteid.
Suures saalis mängimine võis nii mõnelgi mängijal algul ebakindlust tekitada. Mängu tsenaarium oli sarnane eelmise mänguga, kus esimeseks geimiks oli oluliselt paremini valmistunud Tartu võistkond ning võttis esimese geimivõidu. Teine geim oli kuni peaaegu lõpuni Tallinna kontrolli all, kuni 4 punktine edu mängiti kiiresti maha, kuid siiski viimaste pallide paremini mängimine tõi edu Tallinnale. Kolmandas geimis saabus taas geimi keskel Tallinnale väike mõõn, kus lasti Tartu lähedale, kuid sealt edasi koguti ennast ning suudeti võtta päeva suurema eduseisuga võit. Antud geimi võit tähendas ka reeglite järgi juba automaatset finaalipääsu. Antud teave kindlasti võis mõjutada viienda geimi mängukulgu, kus enne mängu lõppu oli Tartu ees 24:21, kuid Tallinn suutis end koguda ja võidu koju tuua 27:25.  Kogu mängu 3:1 Tallinna IK-le (23:25, 25:22, 25:20, 27:25), kes mängib finaalis Alatskivi Juku võistkonnaga.

Võistlust oli kajastamas ka Postimehe ajakirjanik ja piltnik. Postimehe galeriid saate näha siit.

 

POOLFINAALID
Indiaca poolfinaalid segavõistkondadele toimuvad:

Tähtvere-Tallinna IK     
asukoht Ilmatsalu  
9.aprill,15:00
Tallinna IK-Tähtvere asukoht Tõrvandi    
10.aprill,12:00
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

TREENING

Sisehooaeg on selleks aastaks lõppenud.

Tallinna Tehnikagümnaasium